Co można zrobić na tokarce? Tokarki w naszym asortymencie

Tokarki CNC wykorzystuje się w obróbce skrawaniem do tworzenia przedmiotów o różnych wielkościach i
stopniu skomplikowania mających formę brył obrotowych. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że tokarka
CNC jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w przemyśle obróbczym!

Do czego możemy wykorzystać tokarkę?

Tokarki CNC do metalu potrafią obrabiać elementy z mosiądzu, stali nierdzewnej czy miedzi. Obrabiany element mocuje się w uchwycie tokarki i wprawia w ruch obrotowy, a nóż skrawa jego powierzchnię. W zależności od tego, w jakim kierunku posuwa się narzędzie obróbcze względem opracowywanej części, wyróżniamy toczenie wzdłużne, poprzeczne, kopiowe i kształtowe.

W efekcie możemy otrzymać komponenty niezbędne w wielu branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej, maszynowej, energetycznej, paliwowej i wielu, wielu innych. Z pomocą tokarki wykonamy na przykład: wały, osie, tuleje, łożyska, koła zębate, gwinty, części przekładni, śruby, tłoki do silnika oraz każdy inny element, który wymaga precyzyjnych żłobień, wgłębień, detali i określonej dokładności wymiaru i jakości powierzchni (chropowatości).

Jak widać, tokarka CNC jest urządzeniem o ogromnych możliwościach i wszechstronnym zastosowaniu. Znacznie skraca czas produkcji, pozwala wyeliminować błędy typowe dla obróbki konwencjonalnej. W naszej ofercie klienci znajdą kilka różnych modeli takich urządzeń. Przyjrzyjmy się cechom każdego z nich.

Tokarki numeryczne z płaskim łożem

Asortyment Richo obejmuje między innymi tokarkę z płaskim łożem serii DL, doskonałą podczas obróbki detali o dużych gabarytach i przy produkcji wymagającej dużej dokładności, powtarzalności wymiarów oraz powierzchni o świetnej jakości.

Uwagę zwraca jej nowoczesne wykonanie, opierające się na komponentach najlepszych producentów, a także przemyślana konstrukcja, dzięki której m.in. zredukowane zostaje tarcie statyczne i zminimalizowany efekt „stick-slip”. Tokarka ma nieprzeciętną sztywność, dobrze tłumi drgania, wyposażono ją również w szereg zabezpieczeń, chroniących operatora i maszynę podczas pracy.

Tokarki z łożem skośnym i automaty prętowe

Dla klientów poszukujących większej dynamiki przygotowaliśmy ofertę z tokarkami serii RT, MT i BT. Wszystkie wyposażone są w skośne łoże, wyróżniają się wysoką precyzją i możliwością wielostopniowej konfiguracji, która pozwala lepiej dopasować urządzenie do potrzeb nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Jednym z ciekawszych urządzeń z naszego katalogu jest również kompaktowy automat tokarski z możliwością frezowania, wiercenia oraz gwintowania poprzecznego i wzdłużnego. Jednoczesna praca dwóch narzędzi znacznie skraca czas obróbki. To wydajne urządzenie, polecane w produkcji bardzo skomplikowanych elementów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.