Jaki laser do cięcia blachy?

Jaki laser do cięcia blachy? Podpowiadamy, co wybrać

Przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się cięciem blach, prędzej czy później stają przed trudnym wyborem: w jaką maszynę zainwestować, by czerpać z niej jak najwięcej korzyści, rozwinąć produkcję i zostawić w tyle konkurencję? Bierzemy pod lupę różne rozwiązania i wybieramy najlepsze!

Laser do cięcia blachy – jakie cechy powinien mieć?

Lasery nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego oczekiwania względem nich są wysokie. Chcemy, by cięcie przebiegało precyzyjnie, szybko i z zachowaniem doskonałej jakości materiału. Oczekujemy, że powstałe szczeliny nie będą wymagały dodatkowej obróbki na krawędziach, a odpady powstające podczas całego procesu zostaną na bieżąco usunięte. Poszukujemy urządzenia zaawansowanego technologicznie, a równocześnie intuicyjnego w obsłudze – kiedy zainwestujemy w nie pieniądze, chcemy od razu rozpocząć pracę, bez konieczności tygodniowych szkoleń. Dodatkowo zależy nam na ograniczeniu hałasu oraz gazów czy dymów. Intuicyjnie skłaniamy się w kierunku rozwiązań bardziej ekologicznych, bo coraz więcej słyszymy na temat wpływu przemysłu na środowisko. Co wybrać? To ważna decyzja, dlatego musimy mieć pewność, że wybieramy mądrze.

Laser czy plazma?

W kontekście cięcia blach bardzo często możemy natrafić na zestawienia porównujące możliwości lasera z cięciem plazmowym. Wycinarki plazmowe są tańsze i to, jak się zdaje, ich najważniejszy atut. Technologia nie pozwala na precyzję, do której przyzwyczaja nas laser. Może być wystarczająca dla mniejszych firm, które pracują wyłącznie na blachach o odpowiedniej dla plazmy grubości. Decydując się na wycinarkę, musimy pamiętać, że na elementach będzie osadzał się żużel, a na cały proces wycinania trzeba będzie poświęcić więcej czasu. W przypadku tego urządzenia nie pozbędziemy się też uporczywego hałasu.

Dla przemysłu ukierunkowanego na cięcie cienkich blach lub materiałów o różnej grubości, w którym decydujące znaczenie ma precyzja najmniejszych detali, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór lasera.

Laser do cięcia blachy Morn

Doskonałe parametry, komponenty najwyższej jakości, uniwersalność i wykorzystanie zaawansowanych technologii to tylko kilka cech urządzeń Morn. Rekomendujemy ich wybór, ponieważ odznaczają się niebywałą precyzją cięcia, możliwością pracy z blachami żelaznymi oraz ze stali nierdzewnej, miękkiej, węglowej, stopowej i sprężynowej, a także z szeregiem innych materiałów (płyty złote, srebrne, tytanowe…).

Kupującym zapewniamy serwis, szkolenie z obsługi, pomagamy również dobrać podzespoły eksploatacyjne. Doskonale wiemy, że laser to duża inwestycja, która wymaga wcześniejszych konsultacji i doradztwa. Możemy zaprezentować możliwości urządzenia przed zakupem, by rozwiać wątpliwości i pomóc wybrać maszynę odpowiednią do potrzeb nawet najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.