Wytaczarki

Wytaczarki

Wytaczarka stołowa serii UBM jest to numerycznie sterowana stołowa wiertarko – frezarka, posiada szerokie możliwości technologicznego wykorzystania w operacjach frezerskich, wiertarskich, rozwiercających oraz gwintujących. Maszyna ta jest poziomą wytaczarką stołową typu ,,T” , sterowaną numerycznie z wysuwanym wrzecionem roboczym, z wrzeciennikiem umieszczonym na prowadnicach poprzecznych i stołem obrotowym na prowadnicach wzdłużnych. Cała maszyna jest zaprojektowana według najwyższych standardów światowych przy użyciu komponentów renomowanych światowych producentów (Bosch, Siemens, Heidenhain, SKF, ZF itp.). Maszyna wyposażona jest w system sterowania Sinumerik (Fanuc, Heidenhain – opcja), który umożliwia standardowo sterowanie w 5 osiach X, Y, Z, W i B. Maszyna może być wyposażona w bardzo szeroki wachlarz opcji dodatkowych według wymagań klienta.

Najważniejsze parametry:

– wrzeciono 110mm, 130mm lub 150mm

– zakres wysuwu wrzeciona: do 900mm

– przesuw osi X – max 6200mm

– przesuw osi Y – max 3000mm

– Sterowania: Fanuc, Siemens, Heidenhain

– wiele rodzajów głowic kątowych i głowic wytaczarskich

– chłodzenie przez wrzeciono 20bar lub 70bar

– max ładowność stołu roboczego: 40 ton

– pół otwarta lub pełna osłona przestrzeni roboczej

– specjalistyczne wyposażenie technologiczne

– magazyn narzędzi 40,60 lub 90 pozycji

– inne

Instalacja wytaczarki CNC UBM-1102RT

Nasze wytaczarki stołowe są najnowocześniejsze i mają bogate wyposażenie

Wytaczarka stołowa serii UBM, którą posiadamy w swojej ofercie, to solidna maszyna do obróbki wielorakiego typu: wytaczania, frezowania, rozwiercania lub gwintowania. Ma szerokie zastosowanie, m.in. podczas obróbki wielkogabarytowej i obróbki elementów dla przemysłu energetycznego, off-shore, wydobywczego, zbrojeniowego oraz maszynowego. W efekcie otrzymujemy gładkie, idealnie obrobione powierzchnie z doskonale odwzorowanymi detalami. Numerycznie sterowana stołowa wiertarko-frezarka posiada szerokie możliwości technologicznego zastosowania oraz możliwość maksymalnego dopasowania jej parametrów do potrzeb każdego klienta. Producentem urządzenia jest renomowana tajwańska firma U’Chine, wykorzystująca najwyższej jakości komponenty i prowadząca zintegrowaną kontrolę procesu produkcji, montażu i testowania.

Poziome wrzeciono w wytaczarce porusza się w pionie

Wytaczarka stołowa składa się z wrzeciennika z poziomo zorientowanym wrzecionem, które przemieszcza się na prowadnicach kolumny w kierunku pionowym. Podstawa w kształcie litery „T”, posiada umieszczone prostopadle do siebie prowadnice kolumny i stołu roboczego. Przedmiot obrabiany mocowany jest na stole roboczym, który poza ruchem liniowym, obracany jest na zasadzie indeksowania lub w sposób płynny. Stół ma 360 stopni obrotu, nośność 8 ton (w opcji 20 ton), a posuwy w osi Y sięgają 1,8 m (do 3 m w opcji) i 2 m w osi X (do 5,2 m w opcji). Wysuw wrzeciona w osi W to 0,5 m (do 0,9 na życzenie klienta), zaś w osi Z – 1,7 m (do 2,5 m). Magazyn pomieści w sobie od 40 do 60 sztuk narzędzi.

Wytaczarka CNC jest stabilna, szybka i dokładna

Do głównych cech urządzenia należą: duża sztywność konstrukcji, szeroki wachlarz dodatkowych możliwości, pozwalających zoptymalizować pracę wytaczarki zgodnie z zamówieniem klienta, oraz markowe podzespoły najlepszych na świecie producentów, takich jak Sinumerik, Fanuc czy Heidenhain. Wytaczarka stołowa z naszej oferty została zaprojektowana zgodnie z najnowocześniejszym technologiami, jest łatwa w obsłudze i wydajna. Nasza firma wykorzystuje sprzęt, który sprzedaje, w codziennej pracy, co jest najlepszym świadectwem jakości oferowanego urządzenia. Zakres świadczonych usług obejmuje również instalację wytaczarki oraz szkolenia dla operatorów.

Na życzenie kupującego możemy zaproponować dodatkowe opcje do wiertarko-frezarki!

Tak jak w przypadku wielu innych urządzeń z naszej oferty, również w przypadku wytaczarki stołowej możemy na życzenie klienta zaproponować kilka dodatkowych opcji. Kupujący może wybrać różne konfiguracje zabudowy osłon stołu roboczego (półotwarta, pełna) czy różne konfiguracje głowic kątowych. Ponadto, w dodatkowym wyposażeniu proponujemy sondy pomiarowe oraz sondy narzędzia i detalu, a także elementy mocujące (kątowniki lub kostki) i wymianę palet. Przedsiębiorcom, którym zależy na automatyzacji produkcji, polecamy wybór maszyny zwymiennymi paletami.