Pionowe centra obróbcze CNC to obrabiarki do wielu zastosowań, zarówno w standardowej konfiguracji 3-osiowej, jak i 4- lub 5-osiowe (wyposażone w stół obrotowy i obrotowo-uchylny) maszyny do obróbki przedmiotów o złożonym kształcie: od części maszyn po formy wtryskowe.
Szeroki wybór dostępnych systemów sterowania (Fanuc, Siemens, Heidenhain, Mitsubishi, Fagor) oraz bogata lista wyposażenia dodatkowego pozwala na idealne dostosowanie centrum obróbczego do wymagań użytkownika. Dopracowana konstrukcja oraz solidne wykonanie gwarantują doskonałe parametry oraz bezproblemową eksploatację.

Cechy centrów obróbczych

W zależności od charakteru obróbki proponujemy centra obróbkowe wykorzystujące prowadnice ślizgowe lub toczne. Prowadnice ślizgowe zapewniają doskonałą stabilność i tłumienie drgań, nadają się więc do przenoszenia dużych obciążeń podczas obróbki. Jeżeli natomiast priorytetem jest dynamika polecamy prowadnice liniowe, które oferują wysokie prędkości przejazdu przy zachowaniu wysokiej nośności i sztywności.

Napęd wrzeciona we wszystkich oferowanych przez nas centrach obróbczych realizowany jest przez serwomotor. Może on być połączony z wrzecionem poprzez dwustopniową, automatyczną przekładnię zębatą, przekładnię pasową lub bezpośrednio. Za wysoką dokładność pozycjonowania osi roboczych odpowiadają napędy serwo, sprzężone z precyzyjnymi mechanizmami śrubowo-tocznymi, wykonanym w 3 klasie dokładności.

W zależności od preferencji klienta obrabiarka może posiadać poziomy magazyn narzędzi, liczący 16 lub 20 pozycji bądź pionowy magazyn z ramieniem o pojemności od 24 do 40 narzędzi.

Centra obróbcze w naszym katalogu nie są pozbawione nowatorskich rozwiązań. Przytoczyć można tu np. opatentowaną konstrukcję stołu krzyżowego czy układ wewnętrznego chłodzenia śrub kulowych w centrach serii ER-VMC.

 

Ile kosztują centra obróbcze?

Na cenę maszyny składa się konstrukcja, wysoka klasa użytych komonentów, dokładność montażu co przekłada się na dłuższe użytkowanie centrów, ale przede wszystkich jego dokładność obróbki.
Tak samo jak w przypadku innych obrabiarek cena centrum obróbczego obejmuje jego instalację i szkolenie z obsługi dla użytkownika. Opcjonalnie wraz z dostarczeniem maszyny możemy przeprowadzić szkolenie z programowania lub dobrać technologię, uzbroić obrabiarkę i wykonać wdrożenie konkretnego detalu do produkcji.