Szlifowanie jest najczęściej ostatnim etapem obróbki powierzchni, pozwalającym uzyskiwać bardzo wysokie dokładności wymiaru i kształtu oraz niską chropowatość powierzchni. Szlifierki muszą więc być urządzeniami precyzyjnymi, starannie zaprojektowanymi i solidnie wykonanymi. Te kryteria spełniają obrabiarki oferowane przez RICHO Polska: zarówno szlifierki numeryczne, jak i konwencjonalne.

Rodzaje szlifierek

Generalnie szlifierki podzielić można na szlifierki do płaszczyzn, szlifierki do wałków i szlifierki do otworów. W każdym z typów obróbka realizowana jest przez obracającą się ściernicę a przedmiot obrabiany wykonuje cykliczny ruch wzdłużny. Dodatkowo w szlifierkach do wałków i otworów detal również  wykonuje ruch obrotowy. W szlifierkach do płaszczyzn natomiast przedmiot obrabiany mocuje się najczęściej na stole magnetycznym lub próżniowym.

Ile kosztuje szlifierka?

Tak samo jak w przypadku innych obrabiarek cena szlifierki obejmuje jej instalację i szkolenie z obsługi dla użytkownika. Opcjonalnie wraz z dostarczeniem maszyny możemy przeprowadzić szkolenie z programowania lub dobrać technologię, uzbroić obrabiarkę i wykonać wdrożenie konkretnego detalu do produkcji.