Jaka szlifierka do płaszczyzn? Sprawdzone urządzenia dostarczane przez Richo

Zadaniem szlifierki do płaszczyzn jest szlifowanie metalowej powierzchni, tak by była idealnie gładka i odpowiednio ukształtowana. Maszyna może służyć m.in. do opracowywania płyt, stempli, matryc czy wykrojników. Jakie rozwiązania w tym zakresie proponuje nasza firma?

Szlifierki do płaszczyzn – ogólne informacje

Maszyny do obróbki ściernej wykorzystują obracającą się z dużą prędkością ściernicę, aby zeszlifować dany materiał zgodnie z ustalonymi wcześniej parametrami. Ściernice wykonane są najczęściej z materiału kompozytowego, np. grubego kruszywa.

Obok ściernicy drugim najważniejszym elementem jest stół magnetyczny, na którym mocuje się przedmiot poddawany obróbce. Element ten znajduje się pod tarczą szlifierską. Gdy ściernica osiągnie ustaloną prędkość, stół przesuwa się w zadanym obszarze w osi wzdłużnej i poprzecznej a ściernica szlifuje fragmenty materiału. Po zeszlifowaniu całego obszaru, ściernica opuszcza się o zadaną wysokość i szlifuje cały obszar ponownie. Operacja ta powtarzana jest kilkukrotnie, następnie następuje tzw wyiskrzanie czyli szlifowanie ponownie na tej samej wysokości. Wykonuje się to dla poprawy jakości powierzchni i zapewnienia wymaganego wymiaru.

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy zwrócić uwagę na: rozmiar stołu roboczego, długość przejazdów – szczególnie wzdłużnego i poprzecznego, rozmiar ściernicy oraz maksymalną masę obrabianego detalu.

Szlifierki do płaszczyzn dostępne w Richo, w zależności od wybranego modelu, mają następujące parametry: stół roboczy w rozmiarze 230×500 mm, 260×600 mm, 400×800 mm oraz 500×1000 mm,  i większe, zakres przejazdu wzdłużnego to 50-508 mm, 50-609 mm, 50-812 mm i 150-1100 mm, a przejazdu poprzecznego: 0-254 mm, 0-304 mm, 0-406 i 0-510 mm. Wymiar ściernicy (ODxTxID) w czterech modelach oferowanych przez nas szlifierek do płaszczyzn to: 205x13x31.75, 355x32x127, 355x50x127 oraz 405x50x127 mm. Szlifierki bramowe mogą mieć nawet kilkananście metrów przejazdu wzdłużnego.

Dlaczego warto zainwestować w nasze szlifierki?

Proponowane przez nas szlifierki są sprowadzane z Tajwanu, a ich producentem jest światowej klasy firma, tworząca maszyny z najwyższej jakości żeliwa i wielokrotnie testowanych komponentów. W projektach wykorzystano m.in. teflon o niskim współczynniku tarcia (zapewnia płynne ruchy) i silnik zintegrowany z wrzecionem za pomocą sprzęgieł, by redukować wibracje. Urządzenia mają w pełni automatyczny system smarowania i wyświetlacz LED na przyjaznym dla użytkownika panelu sterowania.

Warto dodać, że modele szlifierek do płaszczyzn dostępne są z dodatkowymi akcesoriami, dołączanymi na życzenie naszych klientów. Opcjonalnie maszynę może uzupełnić np. o sprzęt chłodzący, odsysacz do pyłu, precyzyjne imadło czy uchwyt elektromagnetyczny. Niepodważalnym atutem zakupów w naszej firmie jest możliwość przeszkolenia pracowników obsługujących szlifierkę oraz pomoc w montażu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.