wiertarko-frezarka

Wiertarko – frezarka – jaką wybrać? Podpowiadamy!

Wiertarko-frezarka to wszechstronne urządzenie. Nadaje się do obróbki wielkogabarytowej, przyda się w różnych gałęziach przemysłu (m.in. energetyczny czy zbrojeniowy), znacznie skróci czas pracy, a jeśli wybierzemy ją mądrze, będziemy mieli możliwość dopasowania jej parametrów do naszych potrzeb.

Wiertarko-frezarka – jaką wybrać?

Rekomendujemy wybór urządzenia od sprawdzonego producenta, który specjalizuje się w tworzeniu maszyn do obróbki CNC. Warto zwrócić uwagę, czy dana wiertarko-frezarka pracuje na komponentach dobrych firm, np. Boscha czy Siemensa. Ponadto zwróćmy uwagę, czy dystrybutor maszyny oferuje nam możliwość różnych konfiguracji zabudowy osłony stołu roboczego czy głowic kątowych.

Wytaczarka powinna również posiadać dodatkowe wyposażenie, dostępne na życzenie kupującego, np. sondy pomiarowe, elementy mocujące czy wymienne palety. To wprawdzie nieco mniej istotne kwestie (najważniejsze są w końcu parametry), ale świetnie, by klient posiadał możliwość wyboru i dostosował każdy szczegół do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

Parametry dobrej wiertarko-frezarki

Od odpowiedniego zaprojektowania maszyny i wykorzystania do jej produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zależy zadowolenie klienta i pewność, że operacje frezerskie, wiertarskie, rozwiercające czy gwintujące będą przebiegać płynnie, sprawnie i w bezpieczny sposób. Bazując na naszym doświadczeniu, polecamy poziome wytaczarki stołowe typu T z wysuwanym wrzecionem roboczym, wrzeciennikiem na prowadnicach poprzecznych i stołem obrotowym na prowadnicach wzdłużnych.

W urządzeniu tego typu, w zależności od modelu, wrzeciono może mieć wymiary do 150 mm, zakres jego wysuwu to maksymalnie 900 mm, a przesuwy osi X i Y to kolejno do 6200 mm i 3000 mm. Maksymalna ładowność stołu roboczego to aż 40 ton, a magazyn na narzędzia pomieści do 90 sztuk.

Takie parametry pozwalają na wygodną i wydajną pracę w przedsiębiorstwie każdego typu.

Wiertarko-frezarka: cechy

W urządzeniach tego typu przedmiot obrabiany mocowany jest na stole roboczym, który powinien obracać się w zakresie 360 stopni. Element ten, poza ruchem liniowym, jest też obracany w płynny sposób. Dobra wiertarko-frezarka powinna cechować się sztywnością konstrukcji, gwarantującą wysoką precyzję, stabilność, szybkość i dokładność każdej operacji.

To najważniejsze cechy i parametry, którymi powinna cechować się dobra wytaczarka. Przed jej wyborem warto skontaktować się z dystrybutorem, który z pewnością przedstawi wszystkie zalety wybranego przez nas urządzenia, a także pomoże dopasować jego parametry do potrzeb konkretnej produkcji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.