Co to są maszyny cnc i jakie znajdziesz w naszym asortymencie?

Maszyny CNC mają szerokie zastosowanie w zakładach produkcyjnych, w których obrabia się różnego rodzaju materiały, np. metalowe. Najistotniejszą cechą tych urządzeń jest układ sterowania numerycznego, w który zostały wyposażone. Oznacza to, że komputer zewnętrzny, który steruje maszyną i jest kontrolowany przez wykwalifikowanego operatora, doprowadza do wykonania przez nią szeregu prac obróbczych, takich jak frezowanie, szlifowanie, toczenie, wiercenie, itd.

Obróbka wspierana technologią CNC jest niezwykle dokładna, a produktami możliwej do uruchomienia pracy seryjnej są elementy charakteryzujące się wysoką jakością oraz dopracowaniem każdego, najmniejszego szczegółu.

Do maszyn CNC do obróbki metali zalicza się tokarki, szlifierki i centra obróbcze, których modele od renomowanych producentów znajdują się w naszej ofercie.

Tokarki cnc

W naszej ofercie dostępne są automaty prętowe i tokarki:
– z łożem płaskim,
– z łożem skośnym,
– ekonomiczne.

Każdy rodzaj tokarki występuje w kilku modelach. Dzięki temu, znając potrzeby przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie wybrać taki wariant maszyny, który będzie optymalny dla danej produkcji.  Korzystając z naszego doradztwa zyskasz pewność, że tokarka będzie działać w sposób ekonomiczny, efektywny i w pełni bezpieczny.

Szlifierki do obróbki metali

W naszej ofercie dostępne są przede wszystkim szlifierki:
– do wałków,
– do otworów,
– do płaszczyzn.

Rozróżnienie szlifierek CNC na 3 podstawowe typy, pozwala na wybór takiej, która będzie najlepiej dostosowana do potrzeb produkcji. Każda ze szlifierek została tak skonstruowana, aby ich praca odbywała się jak najdłużej w sposób bezawaryjny.

Pionowe centra obróbcze cnc

Jeśli chodzi o pionowe centra obróbcze, proponujemy urządzenia rozróżnianie ze względu na typ zastosowanych prowadnic:

– centra obróbce z prowadnicami liniowymi,
– centra obróbcze z prowadnicami ślizgowymi,
– centra obróbcze z prowadnicami ślizgowymi i liniowymi.

Maszyny, którymi dysponujemy, umożliwiają bardzo precyzyjne, wydajne frezowanie wielkoseryjne, produkcję form oraz tłoczników. W centrach obróbczych obrabia się głównie materiały z aluminium, stali nierdzewnej i czarnej oraz tworzywa sztuczne.

Każdy dostępny u nas model tego typu urządzeń jest dokładnie opisany. Po zapoznaniu się ze wszystkimi parametrami i/lub naszą pomocą, możliwe jest wybranie urządzenia, które zaspokoi wszystkie potrzeby produkcji.

Posiadamy obrabiarki o szerokim spektrum zastosowania. Występują one zarówno w standardowej konfiguracji 3-osiowej, jak i 4- lub 5-osiowe, w których wyposażeniu znajduje się stół obrotowy i obrotowo-uchylny. Dostępne są także różne systemy sterowania: Fanuc, Siemens, Heidenheim, Mitsubishi, Fagor) oraz bogate, dodatkowe wyposażenie.

Nie wiesz, jakie urządzenie będzie najlepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z nami pod adresem: richo@richo.pl lub numerem tel.: (+48) 781677446, a zapewnimy Ci profesjonalne doradztwo, uwzględniające Twoje potrzeby i oczekiwania.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.