Jaka szlifierka do pracy przy obróbce metalu?

Jaka szlifierka do pracy przy obróbce metalu? Przegląd naszych modeli

Szlifierki CNC pozwalają na uzyskanie idealnej gładkości obrabianych przedmiotów. Świetnie nadają się też do regeneracji stępionych lub zanieczyszczonych narzędzi. Aby jak najlepiej dopasować szlifierkę do swoich potrzeb, warto przyjrzeć się trzem wariantom: urządzeniu do wałków, otworów i płaszczyzn.

Szlifierka do płaszczyzn – jakie daje możliwości?

Korzystanie z tego typu szlifierki ma liczne zalety. Można dzięki niej uzyskać idealne wykończenie płaskich powierzchni bez ryzyka przegrzania czy zniszczenia materiału. W modelu z naszej oferty zastosowano szereg rozwiązań, zapewniających bezpieczną, jakościową pracę. Elementy konstrukcyjne pokryto specjalnym teflonem o niskim współczynniku tarcia, a dzięki technice PLC ustawienie posuwu poprzecznego jest szybkie i precyzyjne.

Dzięki szlifierce do płaszczyzn opracowanie płyt, stempli, matryc i wykrojników staje się proste jak nigdy wcześniej. Model dostępny jest w czterech wariantach, dzięki czemu nabywcy mogą idealnie dopasować go do potrzeb swojej produkcji.

Precyzyjna szlifierka do wałków

Jest polecana do wykańczania powierzchni cylindrycznych zewnętrznych i czołowych oraz otworów osiowych w elementach obrotowych. Układ hydrostatycznego łożyskowania wrzeciona pozwala na zaskakująco cichą i wydajną pracę. Ograniczone do minimum zjawisko tarcia wpływa na solidność i dokładność procesu szlifowania.

Szlifierki do wałków sterowane numerycznie są dostępne w aż 6 modelach. Można rozbudować ich możliwości dzięki dodatkowemu wyposażeniu, a także dołączyć do nich system antykolizyjny czy układ pomiaru przedmiotu w czasie rzeczywistym. Będą doskonałym wyborem przy produkcji oprzyrządowania technologicznego i w branżach zajmujących się produkcją komponentów samochodowych czy lotniczych.

Szlifierka do otworów – jaki model wybrać?

To urządzenia do końcowej obróbki i eliminowania wszelkich chropowatości na powierzchniach otworów. Ściernica znajduje się tu na końcu trzpienia, umocowanego we wrzecionie, a przedmiot obrabiany wykonuje ruch obrotowy razem ze wspomnianym wrzecionem. Tutaj, podobnie jak w poprzednich modelach, sięgnięto po najnowsze technologie, gwarantujące długą i bezawaryjną pracę.

Trzy modele z oferty różnią się m.in. zakresem szlifowania i maksymalną długością obrabianego przedmiotu. Znajdą swoje wykorzystanie przy opracowywaniu zaworów hydraulicznych, tulei do form wtryskowych i wszelkich powierzchni cylindrycznych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.