laser cnc

Laser cnc – nasz bestseller roku 2021!

Jeśli mielibyśmy wskazać jedno urządzenie, które szturmem podbiło serca naszych klientów w ubiegłym roku, z pewnością byłby to Lasern Morn, wprowadzony do oferty w połowie 2021. Trudno się dziwić – to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w naszej ofercie i odpowiedź na różnorakie potrzeby przedsiębiorców z wielu branż.

Laser CNC – zalety

Wielokrotnie wspominaliśmy, że wprowadzenie laserów CNC może zrewolucjonizować produkcję w każdym przedsiębiorstwie. Trudno się dziwić – zyskujemy maszynę o potężnych możliwościach, niezwykle precyzyjną, po której nie trzeba „poprawiać” – wszystkie krawędzie są gładkie i idealne. Oszczędzamy materiał wykorzystany do produkcji, dbamy też o bezpieczeństwo pracowników i nie tracimy czasu. Wiązka lasera się nie zużywa, więc praca wykonana pierwszego dnia jego użytkowania będzie tak samo jakościowa po roku czy upływie dłuższego czasu.

Urządzenie współpracuje z materiałami o różnej grubości czy twardości. Nadaje się do cięcia m.in. blach ze stali nierdzewnej, węglowej, stopowej, blach ocynkowanych, aluminiowych i mosiężnych, jak również do płyt z brązu, srebrnych, złotych czy tytanowych oraz do rur.

Najważniejsze parametry

Minimalna szerokość wiązki laserów Morn to ≤0.02mm, a dokładność pozycjonowania: 0.1mm. Obsługiwane oprogramowanie obejmuje Coreldraw, Photoshop, AutoCAD i inne, natomiast obsługiwane formaty graficzne to PLT, DXF, BMP, JPG, AI. Dopuszczalna temperatura otoczenia podczas pracy lasera mieści się w zakresie 0-45 stopni C, natomiast wilgotność otoczenia: 5-95 proc.

Elementy potrzebne do użytkowania maszyny przez 12 miesięcy to: 10 sztuk soczewek, 10 sztuk dysz oraz ok. 6 pierścieni ceramicznych. Maksymalne parametry cięcia dla stali węglowej, stali nierdzewnej i stopów aluminium przedstawiliśmy w opisie produktu na naszej stronie internetowej.

Laser CNC – bestseller dla każdej branży!

Warto zwrócić uwagę, że współcześnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu branż bez urządzeń tego typu. To dzięki laserom możliwe jest precyzyjne tworzenie tabliczek znamionowych, części elektronicznych, wyrobów artystycznych z metalu, części samochodowych czy… oprawek do okularów.

Lasery spotykamy przy obróbce komponentów i części metalowych, tworzeniu wyrobów żelaznych, liter LED, znaków, reklam i bilbordów. W wielu przypadkach pozwalają zupełnie odmienić oblicze danego przedsiębiorstwa i rozwinąć profil jego działalności. Nic więc dziwnego, że stały się naszym bestsellerem i urządzeniem, o które klienci pytają najczęściej!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.