wytaczarki cnc

Wytaczarki cnc – jakie są ich zalety i co znajdziesz w naszym asortymencie?

Wytaczarki stołowe są przystosowane do obróbki różnorakiego typu. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzanie takich operacji, jak frezowanie, wiercenie czy gwintowanie. To idealne maszyny do obróbki obarczonej dużymi drganiami i wibracjami. Co jeszcze warto wiedzieć o wytaczarkach stołowych i jak prezentują się modele z naszej oferty?

Wiele operacji, jedno urządzenie

Wytaczarki CNC przeznaczone są do obróbki wielkogabarytowej. Doskonale radzą sobie z takimi operacjami, jak frezowanie, wiercenie, rozwiercanie i gwintowanie. Mocna konstrukcja, wrzeciennik umieszczony na prowadnicach poprzecznych i stół obrotowy gwarantują doskonałą precyzję i mało drgań, mogących niekorzystnie wpływać na jakość obróbki.

Ze względu na szerokie możliwości, wytaczarki znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych branżach. Korzyści z ich zakupu są wielorakie: wysuwane z wrzeciennika wrzeciono zapobiega ugięciom narzędzia, można przeprowadzać precyzyjne wiercenie nawet w przypadku dużych elementów, nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że to maszyny niezwykle wytrzymałe, które mogą pracować wydajnie przez dziesięciolecia – są więc wymarzoną inwestycją.

Jak wybrać wytaczarkę?

Najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, to: przesuw osi, maksymalna ładowność stołu roboczego i oprogramowanie, w jakie została wyposażona. Ważny jest również magazyn narzędziowy – warto sprawdzić, ile pozycji mieści wybrany przez nas model. Wytaczarki mają spore rozmiary, więc przed zakupem trzeba też sprawdzić, czy znajdziemy miejsce dla jej gabarytów.

Dobra wiadomość jest taka, że producenci i dystrybutorzy takich maszyn zazwyczaj służą kompleksowym doradztwem, potrafią dopasować parametry do naszych potrzeb i zaproponować dodatkowe opcje, które warto rozważyć. Solidne firmy powinny też zagwarantować pomoc w instalacji i szkolenie dla operatora.

Wytaczarki z naszej oferty

W Richo polecamy wytaczarki stołowe typu T od uznanego producenta U-Chine. Do ich najważniejszych parametrów należą: wrzeciono 110, 130 lub 150 mm, o zakresie wysuwu do 900 mm i przesuwach osi X/Y maksymalnie 6200 i 3000 mm.

Maszyny są sterowane dzięki oprogramowaniu Siemens, Fanuc i Heidenhain. Posiadają wiele rodzajów głowic kątowych i wytaczarskich, a także chłodzenie przez wrzeciono 20 lub 70 bar. Maksymalna ładowność stołu roboczego to aż 40 ton. Wytaczarkę można kupić z półotwartą lub pełną przestrzenią roboczą oraz magazynem na 40, 60 lub 90 narzędzi.

W każdym przypadku służymy wsparciem i doradztwem – nie musisz wiedzieć, jakiego dokładnie urządzenia potrzebujesz. Zaprezentujemy różne opcje do wyboru i podpowiemy, na które z nich warto zwrócić uwagę. Przykładowo, w dodatkowym wyposażeniu proponujemy sondy pomiarowe oraz sondy narzędzia i detalu, a także elementy mocujące oraz wymianę palet. Z kolei dla firm planujących automatyzację produkcji dobrą opcją jest wybór wytaczarki z wymiennymi paletami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.