Jaki laser cnc wybrać?

Jaki laser cnc wybrać? Sprawdź, co polecamy

Precyzja, szybkość, czystość obróbki – to tylko niektóre zalety stosowania laserów CNC do metalu. Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu branż bez urządzeń tego typu. Jeśli zastanawiasz się, jaki laser CNC wybrać, koniecznie czytaj dalej.

Źródło lasera

Decyzji o zakupie lasera CNC nie warto podejmować z dnia na dzień. Oprócz podstawowych parametrów warto przez moment pochylić się nad jakością podzespołów. Rekomendujemy wybór produktów od znanej na całym świecie marki Raycus, które zasilają konstrukcję laserów Morn.

Czym charakteryzuje się źródło lasera od Raycus? Warto wymienić wysoką jakość wiązki, dużą energię i możliwość modulacji częstotliwości. Bezobsługowe źródło lasera gwarantuje bezpieczeństwo, a jego żywotność sięga 100 tys. godzin. To rozwiązanie ekonomiczne, bo pobór energii to jedynie 20-30 proc. w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Głowica laserowa

To kolejny element, który powinien odznaczać się zoptymalizowaną konstrukcją. Zastosowana w laserach Morn głowica Raytools ma modułową budowę, dzięki czemu nawet w przypadku awarii wszelkie przestoje nie trwają długo, a i serwisowanie jest znacznie łatwiejsze. Ponadto rozwiązanie od Raytools pozwala wydłużyć ciągłość pracy, bo zostało wyposażone w specjalny, dwukierunkowy system chłodzenia wodą.

Również pod względem ekonomii i bezpieczeństwa ten typ głowicy nie ma sobie równych: wysoką ochronę zapewniają 3 soczewki kolimacyjne, a zarówno szkiełka ochronne, jak i dysze są dostępne w przystępnych cenach i nie będą w przyszłości generować wysokich kosztów utrzymania.

Precyzyjne korpusy i intuicyjne sterowanie

To kolejne elementy, na które – naszym zdaniem – trzeba zwrócić uwagę. Korpusy do laserów Morn po obróbce „odpoczywają” nawet 1,5 miesiąca, by w tym czasie mogły się pozbyć wszelkich naprężeń wewnętrznych, wpływających na późniejszą jakość obróbki. Szacuje się, że okres ich eksploatacji to ponad 20 lat, a każdy egzemplarz jest poddawany szczegółowej kontroli jakości.

Dobry laser to również intuicyjna obsługa. Trudno wyobrazić sobie gorsze rozwiązanie, niż zakup urządzenia, z którego nie można od razu korzystać, bo jest skomplikowany i nieprzyjazny dla użytkownika. W laserach Morn zastosowano system sterowania CYPCUT, który nie tylko odpowiada za prędkość obróbki czy idealne krawędzie, ale przede wszystkim ma zapisane w pamięci wstępne parametry cięcia najpopularniejszych materiałów. Można z nich na początku śmiało korzystać, a dopiero później – gdy zyskamy więcej doświadczenia – dostosowywać je do swoich potrzeb.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.