Szlifierki CNC — do czego służą? Przegląd modeli.

Czym charakteryzują się szlifierki CNC? 

Zastanawiasz się, czym różnią się szlifierki CNC od innych maszyn, które ułatwiają precyzyjną obróbkę metali? Skrót CNC (Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) oznacza, że maszyny wykorzystują w swoim działaniu numeryczną kontrolę nad procesem obróbki skrawaniem. To właśnie one gwarantują wysoką dokładność wtedy, gdy niezbędna jest też duża powtarzalność poszczególnych czynności. Są bardzo wszechstronne, pracują w szerokiej gamie parametrów i mają ogromne możliwości. Obróbka powierzchni jest znacznie ułatwiona, a osiągnięty efekt zawsze optymalny.

Rodzaje szlifierek CNC — jakie typy urządzeń wyróżniamy?

Do najpopularniejszych szlifierek CNC zaliczyć można między innymi:

  • szlifierki CNC do otworów — maszyna, którą charakteryzuje bezstopniowa regulacja obrotów wrzeciona, oraz automatyczne cykle szlifowania cylindrycznych i czołowych powierzchni otworów, wspierane oprogramowaniem komputerowym. Obrobione powierzchnie wyróżniają się niewielką chropowatością.
  • szlifierki CNC do wałków — ten model szlifierek CNC zaliczany jest do maszyn, które umożliwiają precyzyjną obróbkę zewnętrznych powierzchni cylindrycznych i czołowych. W działaniu są wspierane technologią komputerową.
  • szlifierki CNC do płaszczyzn — są wykorzystywane w czasie obróbki powierzchni płaskich z wykorzystaniem ściernicy. Cechuje je wysoka precyzja ruchu obrotowego wrzeciona ściernicy i ruchu posuwu stołu roboczego. Dokładność pozycjonowania i łatwość obsługi to zasługa wykorzystania technologii komputerowej.

Dzięki temu, że każdy model ma inną funkcję, z łatwością można dobrać rodzaj szlifierki CNC do profilu działalności firmy. Szlifierki CNC sprawiają, że działania są zoptymalizowane, a każda czynność wykonana jest z mniejszym zaangażowaniem zasobów ludzkich.

Zastosowanie szlifierek CNC — do czego możesz je wykorzystać?

Szlifierki CNC to maszyny, które ułatwiają procesy produkcyjne. Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie niezwykle ważna jest precyzja poszczególnych ruchów. Żadna maszyna ręczna nie jest w stanie osiągnąć takich efektów w tak krótkim czasie i właśnie to wyróżnia szlifierki narzędziowe CNC. 

Najczęściej są one wykorzystywane w poniższych branżach:

  • Samochodowa — skutecznie zwiększyły wydajność procesów produkcyjnych, zmniejszyły liczbę błędów oraz sprawiły, że po przeprogramowaniu maszyny firma może produkować nawet niestandardowe części samochodowe. Szlifierki CNC są stosowane w każdej fazie produkcji aut. Są wykorzystywane między innymi podczas fabrykacji skrzyni biegów, czy poszczególnych elementów silników. 
  • Technologiczna — w tym przypadku maszyny CNC są dopasowywane do potrzeb w poszczególnych procesach produkcyjnych w taki sposób, by osiągać wysoką jakość powierzchni przy niskim nakładzie czasu i surowców. Właściwie wszystkie rodzaje szlifierek znajdują szerokie zastosowanie przy produkcji części maszyn i urządzeń.
  • Lotnicza — tutaj maszyny CNC są stosowane niemal w każdym procesie. Produkcja silników turbinowych, które mają cylindryczne części, procesy obróbki elementów niezbędnych do innych podzespołów w samolotach to tylko nieliczne czynności, które są przez nie wspierane.

Podsumowanie: wykorzystaj potencjał szlifierek narzędziowych CNC w przemyśle i firmach produkcyjnych

Nie chcesz inwestować w kadrę, szkolenia oraz „pilnowanie” zespołu? Twoje działania są ukierunkowane na to, by zwiększyć ilość wykonywanych zleceń, nie tracąc najwyższej jakości usług? Nowoczesne szlifierki CNC z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Takie narzędzia są wspierane systemem komputerowym, który znacznie zwiększa możliwości nawet małych firm. Specjalne G-Code, czyli „język maszyn”, który jest wykorzystywany w urządzeniach typu CNC, umożliwia sterowanie funkcjami: koordynacji, prędkości oraz lokalizacji. Ta pionierska technologia umieszczona w solidnej obudowie, wyraźnie zwiększy zadowolenie Twoich klientów.

Poznaj ofertę RICHO Polska. Jesteśmy członkiem Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który współpracuje z firmami z branży narzędziowej. Sprawdź, co nas wyróżnia i zamów jedną z naszych szlifierek CNC. Skontaktuj się z nami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.